Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Limmi Keri

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Limmi Keri, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Limni Keri

Vesnička Limmi Keri leží na jihozápadní straně ostrova Zakynthos, přímo v Národním parku Zakynthos. Hornatá krajina, strmé útesy, azurově modré moře, údolí a říčky, olivové háje se stromy starými až tisíc let – to vše a ještě mnohem více je Limmi Keri. Své jméno tato vesnička, která se v minulosti často stávala terčem nájezdů pirátů a dobyvatelů, získala podle jezera, které se dříve v této lokalitě nacházelo, ale později vyschlo.

Přestože se místní obyvatelé, povětšinou rybáři, zemědělci a pastýři, museli částečně přizpůsobit moderním požadavkům turistického ruchu, nijak tím Limmi Keri ani oni sami neutrpěli. Křivolaké uličky plné starých kamenných domů, z nichž mnohé odolaly i ničivému zemětřesení v roce 1953, dodnes dýchají tradiční atmosférou a nabízejí tak návštěvníkům možnost poznat skromný a nekonzumní způsob života místních starousedlíků.  

Turistům jsou přesto v Limni Keri k dispozici klasické služby přímořských letovisek. Je zde možné najít taverny, restaurace, kavárny, bary a obchody; vesnice má i vlastního pekaře a řezníka. Milovníky dobrého jídla a pití jistě potěší široký výběr zralých sýrů, lahodných vín a denně čerstvých ryb.

Pláž u Limni Keri

Oblázková pláž u Limny Keri s krásným výhledem na ostrov Marathonisi, na který je možné doplout na motorovém člunu, je vhodná jak pro rodiny s dětmi, tak pro aktivnější hosty. Ti mohou obdivovat krásy podmořského světa pod vedením kvalifikovaných lektorů místní školy potápění. Pro ty, kteří preferují soukromí není problém najít malou téměř privátní plážičku kousek od vesnice.

Co v Limni Keri

Při výletech po blízkém okolí Limmi Keri narazíte na bezpočet fascinujících přírodních výjevů. Jsou zde překrásné divoké květiny, stinné mořské jeskyně s křišťálově čistou vodou, kamenné oblouky Kamares, tyčící se vysoko nad hladinou, nebo léčivé sirné prameny u pláže Xygia. Na hůře přístupná místa vyplouvají čluny místních obyvatel, kteří rádi a ochotně vozí návštěvníky na romantické projížďky.

Pěšky se lze dostat na blízkou pláž Marathias, do vesnic Keri a Lithakia nebo k více než sto let starému majáku. Bohatý noční život pak skýtá deset kilometrů vzdálené středisko Laganas, do kterého každý den z Limni Keri jezdí místní autobus.

Další střediska na Zakynthosu

Agios Sostis, Alikanas, Alikes, Amoudi, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limmi Keri, Tsilivi, Vassiliki, Volimes, Xehoriati

Tipy na hotel v letovisku Limmi Keri

Yannis vilky

Vilky Bougainvillie, Jasmin a Hortensia stojí na vyvýšenině přímo nad přístavem Limni Keri. K pobřežní promenádě a k pláži se dostanete snadno přes olivový sad. Vilky jsou v klidném místě, obklopeny pěknou zahradou se starobylými olivovníky.

1.

Panorama studia od 9 990 Kč se všemi poplatky

Vila Panorama stojí na kopečku přímo nad malým přístavem v Limni Keri na jihovýchodním pobřeží ostrova Zakynthos. K pobřežní promenádě a k pláži se dostanete přes olivový háj. Vilka svou polohou a výstavní architekturou tvoří nepřehlédnutelnou dominantu Limni Keri.

2.

Kookis vilky

Několik malých přízemních vilek Kookis stojí v údolí u hlavní cesty, která vede do přístavu Limni Keri, kde je i pláž, a který je vzdálen asi 5 minut pohodlné chůze. Obchody včetně pekárny jsou v okolí.

3.

Miranda studia / apts od 8 990 Kč se všemi poplatky

Nový dům Miranda stojí v mírném svahu a je obklopen olivovým sadem. Na pláž se dostanete, sejdete-li k silnici, která vede do centra a k pláži. Můžete také použít pěšinu, která vede k vile Panorama a olivovým hájem přímo k malému přístavu a k pláži.

4.

Dakis studia od 8 990 Kč se všemi poplatky

Pěkná vilka Dakis s malými sedlovými stříškami stojí na vršku nad malým přístavem v Limni Keri, který se nachází na jihovýchodním pobřeží ostrova Zakynthos. K pobřežní promenádě a k pláži se dostanete velmi rychle přes olivový háj.

5.

Tireda od 32 690 Kč se všemi poplatky

Kamenná vila Tireda vystavěná v souladu s tradiční architekturou je postavena na klidném místě, na útesu nad vesničkou Limni Keri. Její jedinečná poloha skýtá dech beroucí výhled na moře a okolní krajinu.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---