Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Costa Navarino

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Costa Navarino, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Letovisko Costa Navarino

Costa Navarino není klasické řecké letovisko, které vzniklo přeměnou z přístavu nebo malé pobřežní vesničky, ale je to nově postavený nádherný komplex nízkých vilek, studií, apartmánů ...  O Casta Navarino jako takovém není moc co psát, vyrostlo to nedávno na úplně pustém pobřeží. Raději se podívejte na jednotlivá ubytování, to Vám udělá představu o Costa Navarino tu nejlepší.

Snad jedině bych mohl dodat polohu - komplex se nachází na západním pobřeží Peloponés, zhruba uprostřed na ose sever/jih. Pláže jsou zde krásné písčité.

Ck o tomto místě uvádí:

Popis je od CK Greece Tours Prague.

Navarino Dunes je nový luxusní areál v oblasti Messinia na jihozápadě Peloponesu, v místech s 4 500 let dlouhou historií, dosud nedotčených masovou turistikou. Areál situován okolo zálivu s téměř kilometr dlouhou nádhernou písečnou pláží, poblíž členitého pobřeží s malými zálivy, chráněnými skalisky. V krajině, kde se odjakživa pěstovaly olivy a víno, najdete řadu pozůstatků z mykénské doby, ruiny klasických starověkých chrámů, středověké hrady a byzantské kostely.

Vzdálenost od správního centra Messinie, města Kalamata, je asi 45 kilometrů, od Athén ho dělí 250 kilometrů. Do nejbližšího přístavního městečka Pilos, vzdáleného 14 kilometrů a vesničky Gialova v dosahu 6 kilometrů, můžet dojet hotelovým autobusem, který zajišťuje dopravu několikrát denně.

Moderní komplex Navarino Dunes je postupně budován na ploše 130 hektarů v souladu s ekologickými hledisky, aby nebyla porušena místní příroda. Hlavní filosofií komplexu Navarino Dunes je vytvoření ideálního místa pro rekraci, sport a zábavu s ohledem na místní flóru a faunu tak, aby jeho návštěvníci trávili dny odpočinku v souladu s přírodou. V pečlivě upraveném areálu se spoustou zeleně byly dosud vybudovány dva hotely The Westin Resort a The Romanos Luxury Collection Resort.

Costa Navarino - sportovní vyžití

Kromě golfu v klubu The Dunes Course  se tu mohou návštěvníci věnovat řadě dalších sportovních aktivit. Hotely organizují cyklistické a horolezecké túry nebo stále populárnější nordic walking po okolní krajině. Ve sportovní akademii se můžete zdokonalit v tenisu, stolním tenisu, badmintonu a squashi nebo se seznámit s novými druhy sportů jako je speedminton, padel nebo plážový tenis. K dispozici je také hřiště na košíkovou a squash, bowling a fitness centrum. Na pláži lze provozovat nemotorizované vodní sporty – windsurfing, pronajmout si šlapadlo, kánoe nebo si zahrát plážový volejbal.

Costa Navarino - strava

Resort nabízí tzv. systém lunch and dine-around, což znamená, že klienti, kteří mají zakoupenou polopenzi nebo plnou penzi mohou po předchozí rezervaci čerpat jedno jídlo denně v jiné restauraci v rámci komplexu.

Costa Navarino - Co zde: nákupy a zábava

Oba resorty mají společné nákupní a zábavní  centrum Agora, považované za místo setkávání. Kromě několika restaurací a barů je tu řecký amfiteátr, knihovna a půjčovna aut. Samozřejmě nechybí řada obchodů se zajímavou nabídkou včetně ručně vyráběných šperků a uměleckých děl, prodejna knih, zlatnictví, parfumerie s nabídkou biokosmetiky, hračkářství a obchod s dětským oblečením z organické bavlny. Nabídku doplňují butiky s dámským a pánským oblečením známých značek, včetně plážového vybavení.

Restaurace v Agoře

V centru Agory si můžete vychutnat řeckou kávu a tradiční zákusky v Kafeniu Deli, posedět v pivnici 3 Admirals nebo si dát typické řecké rychlé občerstvení – gyros a souvlaki v pitě. Je tu také například italská restaurace La Luigi s pizzou a špagetami nebo třeba The Dinner ve stylu amerických restaurací padesátých let. Pro golfisty je v rámci klubu připravena restaurace Flame.

Připravenost resortu na děti

 Pro děti jsou připravovány aktivity odpovídající věku. Nejmenším dětem od 8 měsíců do 4 let je určeno Cocoon centrum s kvalifikovaným personálem, který se stará o rozvoj jejich dovedností. Starší děti od 4 do 12 let se zabaví v „písečném hradu“, kde jsou pro ně připravené zajímavé zábavné činnosti a hry.

Relaxační a odpočinkové pobyty

Exkluzivní lázeňské centrum Anazoe spa nabízí na ploše 4000 m2 široký výběr speciálních léčebných procedur k celkové relaxaci, revitalizaci a omlazení, včetně thalassoterapie a masáží využívajících bohaté přírodní zdroje. Zaměřuje se především na oleotherapy využívající olivový olej podle postupů dochovaných ze starověku. Součástí centra je mimo jiné sauna s bylinnou párou, ledová jeskyně a různé typy masážních sprch. Využít lze nejrůznější druhy kosmetických služeb včetně manikúry a pedikúry.

Tipy na hotel v letovisku Costa Navarino

Romanos a Luxury Collection Resort

Druhý ubytovací resort komplexu Navarino Dunes (první je Westin Resort Costa Navarino) se rozkládá u písečné pláže v krásné zahradě se vzrostlými stromy a kvetoucími keři.

1.

The Romanos A Luxury Collection Resort

The Romanos A Luxury Collection Resort je výjimečný a velmi luxusní hotel táhnoucí se podél pobřeží nového letoviska Navarino Dunes v Costa Navarino. Při jeho návštěvě zažijete nezapomenutelný zážitek zejména díky autentické Messině a jejímu okolí, které bylo utvářeno v průběhu více než 4500 let. Jistě si užijete vyzývavé scenérie představující rozsáhlý areál s olivovými háji, původní stromy a rostliny, stejně jako golfové krajiny vedle šumivých tyrkysových vod pláže Dunes Beach. Je to bezkonkurenčně nejlepší místo pro relaxaci díky nezapomenutelným výhledům na moře, do zahrady či na golfová pole, stejně jako úžasným západům slunce do Jonského moře.

2.

Westin Resort Costa Navarino

Nádherný komplex nízkých budov, vystavěný v tradičním stylu z místních materiálů v přírodních tónech, je zasazený do krásné zahrady přímo u dlouhé písečné pláže Costa Navarino na Peloponés. Hotel je druhým hotelem komplexu Navarino Dunes, první je Romanos a Luxury Collection Resort.

3.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---