Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Myrina

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Myrina, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od
Hotel nebo penzion
13 990 Kč
Hotel nebo penzion
14 990 Kč
Hotel nebo penzion
18 990 Kč
Hotel nebo penzion
23 990 Kč

Obecně o Myrina

Myrina (či také Hora, Chora nebo Kastro) je hlavním městem řeckého ostrova Limnos. Se svými cca 3,5 tisíci obyvatel se rozprostírá v jihozápadní části území kolem dvou zálivů rozdělených skalním masivem. Vůbec celá oblast je mírně zvlněná, a tak poskytuje ze svých vrcholků nádherné výhledy na moře, domky s barevnými stříškami a hlavně na úchvatné západy slunce. Posedět si můžete v některé z místních taveren vyhlášených výbornou kuchyní. Naleznete tu plážové bary i městské kavárničky a dostatek obchodů. Nečekejte však rušný noční život, celková atmosféra Limnosu včetně hlavního města Myriny je spíše klidná a typicky ostrovní.

Myrina a pláže

Díky tomu, že je městečko Myrina vystavěno při pobřeží a je správním centrem ostrova, je dostupnost pláží více než snadná. Směřují sem totiž hromadné i osobní dopravní prostředky nejen z ostatních míst Limnosu, ale také z jeho okolí.

Zdejší pláž je pokryta písečným kobercem a dekorována příjemnou zelení, která poskytuje za letních slunných dní chladný stín. Díky vhodné intenzitě vln se zde daří vodním sportům, například windsurfingu, jízdě na vodních lyžích nebo projížďkám na člunech.

Turistická vybavenost střediska Myrina

V Myrině najdou to správné ubytování všechny sorty návštěvníků. Pro ty náročnější je přichystáno několik komfortnějších hotelů, pro ty skromnější pak hotely s menším počtem hvězdiček, apartmány a soukromé pokoje. Pro aktivnější jedince jsou k dispozici půjčovny jízdních kol, motorek a automobilů.

Co v Myrina - aktivity, výlety ...

Ostrovní centrum je už samo o sobě zajímavým místem k prohlídce. Jeho základy pocházejí již z 12. století, takže má za sebou nějaký ten pátek. Krom nezbytných služeb, jako restaurace, obchody, banky nebo nemocnice, tu najdete také Archeologické muzeum se spoustou vzácných památek dávno zašlých časů, některá další, drobnější muzea, krásnou katedrálu Agia Triada s dvěma zvonicemi nebo řadu dalších budov a staveb dokládajících bohatou historii tohoto místa. Těm šťastnějším se podaří strefit svou dobou pobytu do pravidelně pořádaného divadelního festivalu a zhlédnout tak některé z dramatických představení. V přístavu lze bezstarostně sledovat zdejší cvrkot či ochutnat úlovky místních rybářů v některé z tradičních taveren. Nad městem se pak tyčí středověký hrad, který také stojí za vidění, a to především díky lesní vysoké, která se tam zdržuje a obveseluje návštěvníky. Přímo z Myriny vyrážejí výletní autobusy do ostatních míst ostrova Limnos.

Kam se na Limnos jezdí?

Na Limnos se jezdí hlavně do středisek Myrina a Plati

Tipy na hotel v letovisku Myrina

Parathinalos od 8 990 Kč se všemi poplatky

Velmi příjemný menší pěkně upravený areál s přátelskou atmosférou v klidné zátoce, přímo u moře a pláže, tvoří celkem 4 dvoupatrové budovy. Studia Para Thin Alos (což přeloženo znamená „na pláži“) jsou umístěna v pěkné zahradě s květinami, vinnou révou, keři a stromy, která sahá až na pláž. Nejbližší minimarket se nachází hned naproti, jen cca 10 m. Studia jsou situována ve skutečně poklidném, relaxačním prostředí letoviska Agios Ioannis, zde najdete 2 vyhlášené taverny s rybími specialitami, plážový bar Raratonga, tavernu a jeskynní bar Cave a café bar Ethnic. Hlavní město Myrina je cca 8 km, doporučujeme si během dovolené pronajmout auto a projet si ostrov. Ve vzdálenosti cca 5–10 minut chůze je kostel Agios Fanourios u jeskyně, který doporučujeme navštívit. Odtud je krásný výhled na letovisko a hotel Porto Plaza Beach Resort, který je součástí naší nabídky. Z druhé strany je již zmiňovaný café bar v jeskyni a hned vedle je tradiční řecká taverna s místními specialitami. Taxi do Myriny stojí cca 14 €/jedna cesta.

1.

Ifestos od 13 990 Kč se všemi poplatky

Příjemný menší hotel Ifestos je ideální pro všechny aktivní cestovatele, nabízí skvělou polohu nedaleko písečné pláže s pozvolným vstupem do moře a přitom se nachází jen pár minut pěšky od rušného centra hlavního města Myrina plného obchodů, taveren a barů. V přístavu pod hradem najdete několik typických rybích taveren, kde si můžete dát třeba čerstvou grilovanou kalamáru, která byla tedy úplně úžasná! Tady poznáte tu pravou krásu tradičního řeckého ostrova.

2.

Diamantidis od 14 990 Kč se všemi poplatky

Velmi příjemný hotel Diamantidis s výbornou polohou leží obklopen zelení v centru města a zároveň blízko malebného přístavu Myrina (procházkou cca 15 minut). V okolí hotelu je množství obchodů, kaváren, restaurací a barů. Do hotelu se vstupuje po delším schodišti.

3.

Keros Blue od 23 990 Kč se všemi poplatky

Nový moderní a luxusní hotelový komplex Keros Blue se nachází v přírodní rezervaci a je postaven v dokonalém souladu s přírodou. Komplex se skládá z několika bungalovů, na jejichž výstavbu byly použity výhradně přírodní materiály, jako je kámen a dřevo. Městečko Kalliopi se nachází cca 3 km od hotelu. Celá oblast je slavná mezi nadšenci vodních sportů. K dispozici jsou skvělé podmínky pro windsurfing a kitesurfing. (Hotel je cca 300 m od půjčovny se surfy).

4.

Arion

Studia Arion se nachází v Myrina, hlavním městě ostrova, kousek od písečné pláže Richa Nera. Od letiště jsou studia vzdálena 20 km. Do centra hlavního města Limnosu a do přístavu je to asi 5 minut chůze.

5.

Porto Plaza od 18 990 Kč se všemi poplatky

Dnes již velmi dobře známý rodinný hotel Porto Plaza s nádherným výhledem na moře je postavený v kopci v oblasti Agios Ioannis a zároveň nedaleko od pláže. Je vzdálen cca 8 km od přístavu Myrina (zde je nejbližší banka, bankomat a pošta) a necelých 17 km od letiště na Limnosu. Hotel se nachází na klidném místě, ideálním na relaxaci a dokonalý odpočinek. Z hotelové terasy jsou nádherné a nezapomenutelné výhledy na západ slunce. Večer bývá hotel krásně nasvícený. Nádherná je zdejší klidná zátoka, ze západního pobřeží bývá někdy vidět při západu slunce až na Chalkidiki a na horu Athos. Minimarket je od hotelu vzdálený cca 350 m, nejbližší taverna - snack bar je cca 250 m, plážový bar Raratonga je cca 350 m, taverna a bar Cave je cca 700 m, cafe bar Ethnic je cca 950 m a další taverna se nachází cca 1,1 km od hotelu. Cena za taxi do Myriny je cca 14 €/jedna cesta.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---