Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kythira - Chora

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Kythira - Chora, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Kythira - Chora

Hlavní město ostrova Kythira stejného jména, někdy však také nazývané Chora nebo Hora, leží společně s přístavem Kapsali na kouzelném jižním pobřeží v krásné zátoce plné modrých mořských vlnek a na souši bujné zeleně a tradičních bílých domků vyskládaných na kopci. Městečku vévodí impozantní pozůstatky benátského opevnění a hradu z 16. století, které dodávají Choře ten správný historický punc. Díky umístění pevnosti na kopci budete po menším výstupu odměněni nejen vzácnou středověkou památkou, ale také excelentním výhledem na přístav, moře a okolní krajinu. Město Kythira je ideálním místem pro všechny, kteří milují klidnou dovolenou, procházky a romantiku.

Co v Kythira Chora

Při procházce městem vás okouzlí úzké uličky, sněhobílé domečky zdobené záplavou květin, byzantské kostely, zvláště pak v areálu středověkého hradu, benátské vily a další typicky řecké architektonické skvosty. Ujít byste si rozhodně neměli zdejší archeologické muzeum, které skýtá mnohé předměty na ostrově objevené. Na náměstí a v postranních uličkách odhalíte mimo jiné radnici, bankovní instituce, kavárny, taverny, bary, obchůdky a řadu dalších turistických služeb. Přesto však spočívá kouzlo hlavního města ostrova Kythira v jeho neotřelosti, originalitě a původnosti, které si zachovává i přes stále rostoucí příliv návštěvníků.

Pláže u Kythira Chora

Pláže se nacházejí nedaleko blízkého přístavu Kapsali. Jsou pokryty oblázky, obklopeny skalisky a omývány krásně čistou mořskou vodou. Připraveny jsou tam lehátka, slunečníky a možnost zapůjčit si potřebné náčiní a vyrazit za vodními sporty.

Střediska na ostrově Kythira

Na ostrov Kythira se z ČR jezdí kromě Kythira - Chora ještě dos střediska Kapsali.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---