Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Lixouri

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Lixouri, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od
Hotel nebo penzion
12 990 Kč

Letovisko Lixouri

Atraktivní, typické řecké letovisko Lixouri je v Kefalonii velmi významným místem. Jednak je správním centrem oblasti severozápadního výběžku Paliki, kde se nachází, a jednak je druhým největším městem ostrova a má strategickou polohu naproti hlavnímu městu Argostoli. Přestože bylo srovnáno se zemí po ničivém zemětřesení v 50. letech, po kterém zbylo jen velmi málo z původní architektury, dokázalo se opět postavit na nohy, aby dnes mohlo nabídnout svým návštěvníkům vše, co očekávají od letní dovolené v Řecku.

Vybavení střediska Lixouri

Přes svou význačnost v regionu a na celém ostrově je Lixouri poměrně klidným resortem, jenž je určen zejména těm, kteří touží po ničím nerušeném odpočinku a relaxaci v záři horkého slunce a při pobřeží sytě modře zbarveného moře. Právě díky plážím u břehů ostrova, které jsou pokryty měkkým pískem, je letovisko oblíbené mezi rodinami, které s sebou přivážejí své ratolesti. Celodenní lenošení, koupání a večerní posezení v taverně či procházka pod oblohou plnou hvězd jsou zkrátka lékem na duši.

Pláž u Lixouri

Nejlepší pláží v okolí je prý Lepeda, vzdálená od centra letoviska jen několik málo kilometrů. Písek tu je zbarvený dočervena a vstup do vody je dlouhý a mělký, takže zcela bezpečný pro slabší plavce a malé děti. Za vodními sporty je lépe vyrazit na některou z okolních pláží.  

Co v Lixouri ?

Zdejší taverny a restaurace na svých jídelních lístcích nabízejí zejména rybí lahůdky, pochoutky z darů bohatého moře, ale také něco ze suchozemských ovcí nebo kuřat. Jestliže máte rádi víno, rozhodně ochutnejte zdejší tradiční Robollu, mok s dlouholetou tradicí. Nemusíte nikam spěchat. Pomalý rytmus řeckého stravování se musí náležitě užít.

Noční život je poklidnější, tišší, asi právě proto, že sem míří rodiny s dětmi, které nepříliš fandí bujaré zábavě. Přesto v některých barech narazíte na hlasitější hudbu a tanec do ranních hodin. Stejně tak šířka nabídky obchodů není největší. Koupíte tu základní potraviny, předměty denní potřeby, oblečení a dárky. Pokud by vám snad přeci jen chyběly výhody, které skýtají větší města, vypravte se do hlavního města Argostoli, kde najdete více možnosti nákupů a zábavy.

Okolí skýtá řadu příležitostí k výletům. Pitoreskní vesničky rozeseté po celém ostrově dají nahlédnout do atmosféry řeckého venkova. Za vidění stojí zdejší malebné kostelíky a kapličky. Ideální je pronajmout si vůz a vyrazit i do vzdálenějších míst.

Střediska na ostrově Kefalonia

Na ostrov Kefalonia se z ČR jezdí hlavně do středisek Agia Efimia, Argostoli, Assos, Fiskardo, Kipourion, Kounopetra, Lassi, Lepeda - osada, Lixouri, Poros, Sami, Skala, Svoronata, Xi - osada a Zola

Tipy na hotel v letovisku Lixouri

Zoi studia


Lixouri a Argostoli jsou jako dva sousedé neustále soutěžící mezi sebou. Argostoli je hlavní město, ale Lixouri je pomyslným ostrovním kulturním centrem. Místní jsou hrdí především na jejich pěknou promenádu a náměstí s kavárnami. Zde, v klidné uličce jinak živého letoviska Lixouri, stojí prázdninový dům Zoi. Paní majitelka žije ve 2. patře a 3. patro s renovovanými studii s otevřeným výhledem na moře je připraveno pro letní hosty. Přírodní písčito-oblázková pláž je od studií jen přes nefrekventovanou cestu, centrum Lixouri je vzdálené jen necelých 300 m.

1.

Sea Breeze - studia od 10 990 Kč se všemi poplatky

Vilka se studii Sea Breeze stojí v uzavřené zahradě v blízkosti moře. Přejdete-li místní komunikaci, která vede podél moře k hotelu Apolafsi a dále na pláž Lepeda, dostanete se na malou pláž s červeným pískem, která patří bezprostředně k tomuto ubytování. Do centra Lixouri, kde jsou obchody a taverny, se dostanete pohodlně za necelých 10 minut.

2.

Lazaratos

Nový apartmánový hotel Lazaratos naleznete v Argostolském zálivu asi 4 km od městečka Lixouri. Necelých 150 m od hotelu je písečná pláž Variko, která je vhodná pro rodiny s dětmi. Vstup do moře je pozvolný a bezpečný. Ve velmi dobrém dosahu od hotelu jsou krásné pláže západního pobřeží Kefallonie, pláž Petani, Platia Ammos a Mirtos. K tomu budete potřebovat auto. Výborné nákupní možnosti a mnoho taveren naleznete v městečku Lixouri. Ve vesničce Variko je kafenion a taverna.

3.

Summery od 12 990 Kč se všemi poplatky

Příjemný hotel Summery leží přímo u moře u malé písečné pláže a přitom pouhých 150 metrů od centra městečka.

4.

Nana studia od 9 990 Kč se všemi poplatky

Moderní vilka Nana stojí ve svahu nad mořem. Je doslova obklopena olivovými sady a je vzdálena necelých 20 minut od města Lixouri. Vydáte-li se směrem k moři, dostanete se k hotelu Apolafsi, kde můžete používat bazén. Nejbližší pláž je malá písečná pláž před hotelem Apolafsi. Budete-li pokračovat směrem na jih, máte řadu dalších možností ke koupání. Nejkrásnější koupání je však na pláži Lepeda, která je od vilky vzdálena asi 20 minut chůze.

5.

Apolafsi hotel od 10 990 Kč se všemi poplatky

Hotel Apolafsi stojí v olivovém sadu a je vzdálený od centra Lixouri cca 1 km. Dostanete se tam pohodlně po cestě vedoucí podél moře a lemované subtropickými květinami. Vydáte-li se opačným směrem, dojdete pláži Lepeda. Před hotelem je malá přírodní písečná pláž, která však nebývá upravována. V okolí hotelu Apolafsi jsou další divoké pláže.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---