Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Limmi Keri

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Limmi Keri, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Limni Keri

Vesnička Limmi Keri leží na jihozápadní straně ostrova Zakynthos, přímo v Národním parku Zakynthos. Hornatá krajina, strmé útesy, azurově modré moře, údolí a říčky, olivové háje se stromy starými až tisíc let – to vše a ještě mnohem více je Limmi Keri. Své jméno tato vesnička, která se v minulosti často stávala terčem nájezdů pirátů a dobyvatelů, získala podle jezera, které se dříve v této lokalitě nacházelo, ale později vyschlo.

Přestože se místní obyvatelé, povětšinou rybáři, zemědělci a pastýři, museli částečně přizpůsobit moderním požadavkům turistického ruchu, nijak tím Limmi Keri ani oni sami neutrpěli. Křivolaké uličky plné starých kamenných domů, z nichž mnohé odolaly i ničivému zemětřesení v roce 1953, dodnes dýchají tradiční atmosférou a nabízejí tak návštěvníkům možnost poznat skromný a nekonzumní způsob života místních starousedlíků.  

Turistům jsou přesto v Limni Keri k dispozici klasické služby přímořských letovisek. Je zde možné najít taverny, restaurace, kavárny, bary a obchody; vesnice má i vlastního pekaře a řezníka. Milovníky dobrého jídla a pití jistě potěší široký výběr zralých sýrů, lahodných vín a denně čerstvých ryb.

Pláž u Limni Keri

Oblázková pláž u Limny Keri s krásným výhledem na ostrov Marathonisi, na který je možné doplout na motorovém člunu, je vhodná jak pro rodiny s dětmi, tak pro aktivnější hosty. Ti mohou obdivovat krásy podmořského světa pod vedením kvalifikovaných lektorů místní školy potápění. Pro ty, kteří preferují soukromí není problém najít malou téměř privátní plážičku kousek od vesnice.

Co v Limni Keri

Při výletech po blízkém okolí Limmi Keri narazíte na bezpočet fascinujících přírodních výjevů. Jsou zde překrásné divoké květiny, stinné mořské jeskyně s křišťálově čistou vodou, kamenné oblouky Kamares, tyčící se vysoko nad hladinou, nebo léčivé sirné prameny u pláže Xygia. Na hůře přístupná místa vyplouvají čluny místních obyvatel, kteří rádi a ochotně vozí návštěvníky na romantické projížďky.

Pěšky se lze dostat na blízkou pláž Marathias, do vesnic Keri a Lithakia nebo k více než sto let starému majáku. Bohatý noční život pak skýtá deset kilometrů vzdálené středisko Laganas, do kterého každý den z Limni Keri jezdí místní autobus.

Další střediska na Zakynthosu

Agios Sostis, Alikanas, Alikes, Amoudi, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limmi Keri, Tsilivi, Vassiliki, Volimes, Xehoriati

Tipy na hotel v letovisku Limmi Keri

Bratis

Vilka Bratis se studii a apartmány stojí v mírném svahu porostlém zelení v údolí vesničky, nedaleko zálivu Limni Keri. Na oblázkovou pláž se dostanete za pár minut. Z 1. a 2. patra, kde jsou studia a apartmány, vedou schody. Cesta na pláž pokračuje pohodlně po místní komunikaci. V okolí domu jsou taverny a nedaleko je půjčovna motorových člunů.

1.

Miranda studia / apts

Nový dům Miranda stojí v mírném svahu a je obklopen olivovým sadem. Na pláž se dostanete, sejdete-li k silnici, která vede do centra a k pláži. Můžete také použít pěšinu, která vede k vile Panorama a olivovým hájem přímo k malému přístavu a k pláži.

2.

Harmony studia

Nový hotel Harmony stojí ve svahu v severní části zátoky Limni Keri jen pár metrů od pláže na ostrově Zakynthos. První taverny a obchody jsou nedaleko. Je odtud krásný pohled na ostrov Marathonisi a na záliv s malým přístavem.

3.

Kymaros vily

až 9 lůžek, vlastní stravování

4.

Yannis vilky

Vilky Bougainvillie, Jasmin a Hortensia stojí na vyvýšenině přímo nad přístavem Limni Keri. K pobřežní promenádě a k pláži se dostanete snadno přes olivový sad. Vilky jsou v klidném místě, obklopeny pěknou zahradou se starobylými olivovníky.

5.

Argastares vilky

2 menší moderní kamenné vilky Argastares stojí v olivovém sadu a jsou situovány k moři. Oblast, kde jsou vilky postaveny, se jmenuje Marathia, a je vyhlášena svojí krásou a bohatou zelení. Na velmi pěknou pláž Marathia se dostanete asi za 10 minut. Nedaleko je další malá oblíbená pláž Vrisi. Nejbližší taverna je vzdálena necelých 100 m. Vilka Argastares je v klidném idylickém prostředí a je obklopena pěknou zahradou.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---