Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Perissa

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Perissa, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Středisko Perissa

Na severovýchodní straně ostrova Santorini,15 kilometrů od města Fira, leží letovisko Perissa. Ideální dobou pro trávení příjemné dovolené v tomto místě je období od května až do října, kdy se teploty pohybují od dvaceti do třiceti stupňů.

Perissa a pláže

Skalnaté útesy Mesa Vounu, především pahorek Profitis Ilias, chrání před ostřejšími severními větry dlouhou pláž s vulkanickým pískem. Tato pláž, známá jako nejkrásnější pláž celého ostrova Santorini, je omývána křišťálově čistou mořskou vodou, v níž se odráží azurově modré nebe. Je ideální pro plavání a vodní sporty a večer se zde návštěvníkům naskýtá úchvatný pohled na útesy osvětlené rudým západem slunce.

Co v Perissa ?

Díky pohostinnosti místních obyvatel a obchodníků je turistům po celý den i večer k dispozici množství barů, kaváren a restaurací, a to nejen v centru letoviska, ale také na samotné pláži. Milovníky řecké hudby a tance jistě potěší veselé večery při víně v místních tavernách. Majitelé restaurací pamatují na všechny typy jedlíků a připravují denně čerstvá jídla jak vyloženě řeckého, tak kontinentálního typu. Místní speciality, jako například moussaka, souvlaki, gyros nebo na mnoho způsobů upravované ryby, jsou vítaným zpestřením pro mlsné jazýčky zvědavců.

Na turisty se zájmem o architekturu zde na vrcholku čeká krásný dominikánský klášter. Přímo v Perisse pak mohou obdivovat jeden z největších kostelů na Santorini, kostel Svatého kříže, přestavěný do nynější podoby v roce 1956 po ničivém zemětřesení. A konečně tradiční atmosféru starých řeckých usedlostí lze okusit například ve vesničkách Emporio nebo Oia.

Okolí střediska Perissa

Ačkoliv obchůdky s dárky, suvenýry a potravinami nechybí ani v Perisse. Nejlepším místem pro nakupování je blízké městečko Fira, do kterého z Perissi jezdí pravidelná autobusová doprava. Kopec, na kterém se Fira rozprostírá, je sice poněkud náročnějším terénem pro méně zdatné návštěvníky, ale vynaložené úsilí je bohatě odměněno okouzlující atmosférou křivolakých dlážděných uliček s nepřeberným množstvím malých obchůdků. Nechybí ani půjčovny aut a motorek, takže nic nebrání výletům po celém ostrově.

Kam se na Santorini jezdí?

Z České republiky se na Santorini jezdí hlavně do středisek Agios Georgios, Akrotiri, Ammoudi, Exomitis, Fira - hlavní město, Imerovigli, Kamari, Megalohori, Oia, Paradisi, Perissa a Perivolos.

Tipy na hotel v letovisku Perissa

Kouros Village

Nádherný aparthotel Kouros Village se nachází v jižní části ostrova Santorini v klidné uličce, cca 50 m od tmavé pláže s hrubozrným pískem a je postaven v tradičním kykladském stylu. V okolí hotelu najdete několik restaurací, taveren a supermarketů. Centrum letoviska Perissa je vzdáleno cca 300 m.

1.

Villa Lucia studia

Menší rodinný dům se studii Villa Lucia postavený v tradičním kykladském stylu ostrova Santorini leží v klidném prostředí 10 minut chůze od centra letoviska Perissa, kde najdete spoustu možností nákupů, taveren, restaurací a barů. Písečná pláž s tmavým hrubším pískem je vzdálena 300 m od studií. Dobrá poloha domu Villa Lucia vybízí k procházkám do okolí. Doporučujeme navštívit malý kostelík Panagia Katefiani, který je postavený v horách nebo blízké archeologické naleziště Thira.

2.

Artemis


Rodinný hotel Artemis se nachází ve svahu v klidné oblasti letoviska Perissa a nabízí krásný panoramatický výhled. Centrum s restauracemi, bary a obchody je vzdáleno cca 200 m, písečná pláž 300 m. Hlavní město Thira je ve vzdálenosti 15 km, autobusová zastávka asi 250 m od hotelu. Doporučujeme méně náročným klientům, kteří preferují výlety po ostrově a návštěvy místních taveren.

3.

Mary Bill

Tento nově zrekonstruovaný hotel se nachází v centru letoviska Perissa jen 150 m od pláže s jemným černým pískem. V okolí hotelu naleznete spoustu obchodů, restaurací, taveren a barů.

4.

Atlantis Beach

Budovy hotelu Atlantis Beach v pastelových barvách stojí v nejkrásnější části letoviska Perissa – Perivolos. Hotel patří do místní rodinné hotelové sítě Meltemi Resort a od pláže s tmavým pískem odděluje budovy jen hotelový bazén a pobřežní promenáda. Centrum letoviska Perissa s početnými kavárnami, bary, tavernami a obchůdky je vzdálené necelých 10 minut chůze.

5.

Black Sandy Beach Aparthotel

Příjemný rodinný aparthotel Black Sandy Beach se nachází v letovisku Perissa, pouhých 150 m od oblíbené písečné pláže s tmavým pískem. Do hlavního města Thira Vás pohodlně doveze místní autobus (zastávka 200 m od studií). Dobrá poloha vybízí k procházkám do okolí, doporučujeme navštívit malý kostelík Panagia Katefiani, který je postavený v horách nebo blízké archeologické naleziště Thira. Aparthotel Black Sandy Beach nabízí několik typů ubytování, proto ho doporučujeme jak rodinám s dětmi, tak i párům. Příjemní majitelé hotelu zcela jistě zajistí Vaši pohodovou dovolenou na tomto jedinečném místě.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---