Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Oia

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Oia, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Středisko Oia

Na severozápadním výběžku ostrova Santorini leží jedna z nejkrásnějších vesniček – Oia. Místo, na kterém leží, bylo vytvořeno vulkanickou činností. V roce 1956 byla Oia téměř srovnána se zemí ničivým zemětřesením a z mnoha tisíců původních obyvatel jich zde zůstalo jen několik set. Společnými silami vybudovali vesničku znova, ještě krásnější a malebnější. Přestavba byla provedena velmi citlivě, takže Oia má dodnes tradiční vzhled, který dokonce nehyzdí ani jinde tak nápadná změť kabelů - při rekonstrukci  města byly položeny do země. A tak mohou i dnes návštěvníci obdivovat její kouzelnou atmosféru. Úzké dlážděné uličky, malé bílé domky s modrými dveřmi a modrými okenními rámy, barevné kupole kostelů, pestrobarevné květiny – to vše tvoří dokonalou harmonii se zářivými, dech beroucími večerními západy slunce.

Co v Oia ?

Někteří rekreanti se obávají, že Oia není pro velkou oblíbenost a vysokou návštěvnost příliš vhodná pro trávení klidné dovolené. Ale ti, kdo svou obavu překonají, nikdy nelitují. Mladí lidé sice mohou být zklamáni nepříliš bujarým nočním životem ve vesnici, i oni si však mohou nočních radovánek dosyta užít, a to v blízkém městečku Fira. Na ostatní čeká přímo v Oia bezpočet příležitostí k romantickým procházkám a posezení u dobrého vína a tradičních řeckých jídel v tavernách, restauracích a kavárnách. Obzvláště večeře na vrcholku útesů s nádherným výhledem na moře jsou neopakovatelným a nezapomenutelným zážitkem.

Aktivně odpočívat lze v Oia také při nakupování v místních obchůdcích se suvenýry. Kvalita zboží (například šperků nebo skla) je vyšší, než bývá v letoviscích tohoto typu zvykem, a také samotné obchody jsou příjemnější, mnohé jsou vybaveny osvěžující klimatizací.

Vítaným zpestřením dovolené v Oia může být návštěva námořního muzea, plného překrásných modelů lodí a starých map.

Procházkou se dostanete i do blízkého Ammoudi (dá se tam dojet i na motoce). Nebo po příkrých schodech do přístavu Armeni.

Oia a pláže

Dvě malé pláže v Oia jsou jako stvořené pro milovníky netradičních zážitků z dovolené. Schody, po kterých je možné se k plážím dostat, jsou tvořeny rovněž materiálem sopečného původu a svou příkrostí nedovolují turistům při odpočinku na slunci přespříliš zlenivět.

Kam se na Santorini jezdí?

Z České republiky se na Santorini jezdí hlavně do středisek Agios Georgios, Akrotiri, Ammoudi, Exomitis, Fira - hlavní město, Imerovigli, Kamari, Megalohori, Oia, Paradisi, Perissa a Perivolos.

Tipy na hotel v letovisku Oia

Canaves Oia

Hotel Canaves Oia je exkluzivní hotel vystavěný ve stylu tradiční ostrovní architektury, částečně vytesaný do skály. Všechny pokoje mají nádherný přímý výhled na moře a kalderu. Canaves Oia patřící do sítě Small Luxury Hotels se nachází na jednom z nejkrásnějších míst ostrova, ve vesničce Oia. Pláže jsou odtud vzdáleny 3 kilometry.

1.

Perivolas

Omlouváme se, na popisu hotelu Perivolas se pracuje. Pro aktuální popis se můžete podívat přímo na stránky hotelu, nebo na Bookingu, kde si můžete pobyt i rovnou zamluvit.  Odkazy se otevírají v novém okně.

2.

Delfini Villas

Menší rodinný stylový hotel postavený v tradičním kykladském stylu leží cca 300 m nad mořem. Hotel Delfini Villas se nachází na severozápadní části ostrova v centru půvabného městečka Oia. Vzdálenost od letiště je 20 km, od města Fira 10 km a od přístavu 24 km. Autobusová zastávka a supermarket se nachází cca 50 m od hotelu Delfini Villas.

3.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---