Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Karlovassi

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Karlovassi, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od
Hotelový pokoj
15 390 Kč
Hotelový pokoj
16 690 Kč

Středisko Karlovassi

Karlovassi, jedno z největších a nejoblíbenějších letovisek ostrova Samos, najdeme na severozápadním pobřeží. Za svou velikost a historickou pestrost vděčí především faktu, že v minulosti bývalo nejdůležitějším sídlem na ostrově. Dnes patří k hlavním turistickým destinacím a řadí se mezi ty živější, plné dějin a kultury.

Okolí Karlovassi

Celá oblast, ve které se romantické přístavní město Karlovassi nachází, se pyšní svou všudypřítomnou zelení, kterou představují zejména kopce pokryté borovicemi a olivovými háji. V regionu se také pěstuje vinná réva, z které se vyrábí chutný mok, a tak není výjimkou tu spatřit lány vinic. Ze zelené záplavy vykukují bílé domečky s červenými stříškami, budovy starého města, kostelíky a kaple, které vyplňují mozaiku zdejších krás. Z vyvýšených míst se těm, kterým nevadí malinko náročnější výstupy do kopce, naskytne úchvatný výhled do krajiny

Karlovassi  a pláže

Pláže v Karlovassi jsou tvořeny dlouhými pásy písku a oblázků. Voda je tu krásně čistá a pyšní se úžasně modrou barvou. Nechybí tu samozřejmě vodní sporty, při kterých si můžete dát trošku do těla. Po náročné aktivitě se pak zajděte občerstvit do přilehlé taverny či baru.

Co v Karlovassi

Jelikož je Karlovassi jako univerzitní městečko živé místo se škálou možností zábavy a kultury, není tu nouze o spousty taveren, barů, klubů a dalších podniků lákajících hlavně mladé k tanci a poslechu hudby. Nicméně ti, kteří tomuto neholdují, najdou své klidné místečko v příjemné, tiché kavárně či restauraci. Z jídelního lístku si vybere určitě každý, neboť nabídka je poměrně pestrá – od rychlého občerstvení přes tradiční a mezinárodní kuchyni až po vybraná gastronomická zařízení pro největší labužníky s tučnější peněženkou. Stejně tak v obchodech lze zakoupit vše potřebné – samozřejmě suvenýry, dárky, ale i potraviny, nápoje a další zboží. Jestliže nabídka Karlovassi nestačí, vydejte se do hlavního města ostrova, kam vás zaveze hromadná doprava. Karlovassi má autobusové spojení i do Pythagoria.

Poloha Karlovassi je výhodná jako výchozí bod k výletům. Pokud fandíte pěší turistice, dostanete se příjemnou procházkou až ke zdejšímu vodopádu, případně můžete objevovat malebné pobřeží a vnitrozemskou zelenou krajinu. Jestli se vám zachce za moře, zavítejte do Turecka nebo na některý z okolních ostrovů.

Kam se na Samos jezdí?

Z České republiky se jezdí hlavně do středisek Balos, Ireon, Kalami, Karlovassi, Kerveli, Kokkari, Limnionas, Mesokampos, Mykali, Possidonio, Pythagorion, Samos - město, Votsalakia

Tipy na hotel v letovisku Karlovassi

Samaina Inn od 16 690 Kč se všemi poplatky

Hotel Samaina Inn je situován u městečka Karlovassi a od oblázkové pláže jej odděluje jen místní komunikace. V okolí hotelu naleznete bezpočet nákupních možností, historické centrum je vzdáleno asi 2 km a dostanete se do něj pohodlně místním autobusem, který má zastávku nedaleko hotelu, nebo příjemnou procházkou. Hotel Samaina Inn je vhodným místem ke strávení příjemné dovolené pro všechny věkové kategorie klientů.

1.

Samian Mare Suites od 15 390 Kč se všemi poplatky

Centrum Karlovassi  leží cca 2 km od hotelu Samian Mare Suites. Nákupní možnosti cca 250 m, taverny a bary cca 500 m. Letiště Samos je cca 36 km.

2.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---