Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Eftalou

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Eftalou, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od
Hotelový pokoj
16 990 Kč Slevy

Středisko Eftalou

Letovisko Eftalou, místo proslavené termálními prameny, se nachází na severním pobřeží ostrova Lesbos, jen několik málo kilometrů od jiného známého rekreačního střediska Molivos (též Molyvos).

Pláže u Eftalou

Zdejší pláže, kterým dominují lávové skalní útvary, pokrývají kamínky a oblázky, voda je výtečně čistá a krásně modrá, což je kromě koupání naprosto ideální kombinace hlavně k objevování podmořských krás, ať už se šnorchlem nebo klasickým ponorem. Ze břehů tu dohlédnete až k pevnině nedalekého Turecka. Vzhledem k mořským proudům však voda bývá někdy trochu chladnější.

Eftalou - co tam

Při pobřeží vytékají z termálních pramenů známé léčivé vody bohaté na minerály, užívané k léčebným účelům. Dům, který je zastřešuje, je otevřen široké veřejnosti a poskytuje různé lázeňské služby. Můžete si tu ulevit od svých potíží s revma, neurologickými obtížemi, problémy s močovými cestami, krevním oběhem, kůží či od některých nemocí ženských pohlavních orgánů. V blízkosti pramenů se voda mísí s tou mořskou a vytváří bazénky teplé vody. Lázeňské budovy mají svou otevírací dobu, kterou je nutné sledovat, a do některých prostor se navíc platí vstupné. Koupel v horké vodě o více než 45 stupních Celsia ale i tak opravdu stojí za to. Pokud se chcete podívat krom Eftalou a blízkého letoviska Molivos ještě do dalších koutů ostrova Lesbos, není nic ideálnějšího než pronajmout si v některé z půjčoven vůz a vyrazit.

Ubytování v Eftalou

Ubytovací kapacity sestávají z hotelů, některé navíc s vlastním bazénem, a soukromého ubytování. V místě je řada stravovacích zařízení – restaurací, barů a taveren, kde vás obslouží velmi milý personál, který vládne cizími jazyky, hlavně angličtinou.

Další střediska na ostrově Lesbos

Na Lesbos se ze České republiky jezdí ještě do Anaxos, Eftalou, Kapi, Molyvos (Molivos) , Petra, Skala Kalloni a Skala Mystegna.

Tipy na hotel v letovisku Eftalou

Anemona vila

Vila Anemona se nachází v klidné oblasti plné olivovníků a květin a je obklopena zelení. Stojí východně od pevnosti směrem k cestě do vesnice Vafeios. Od starobylého města Molivos je vzdálena asi 400 m, na nejbližší pláž se dostanete za cca 15 min. Z vily je nádherný výhled na jedinečné město Molivos s jeho benátskou pevností.

1.

Bella Vista od 16 990 Kč se všemi poplatky

Nový hotel Bella Vista leží velmi blízko oblázkové pláže Eftalou v malé kouzelné osadě stejného jména. V okolí hotelu se nachází několik taveren, 400 m od hotelu je i vyhlášená rybí taverna Eftalou. Nejbližší obchod je vzdálen asi 0,5 km a centrum starobylého Molivosu, skutečné perly ostrova Lesbos, necelé 4 km. Do Molivosu jezdí 3x denně zdarma hotelový autobus. Z osady Eftalou jezdí místní autobus, který Vás zaveze do centra Molivosu, do městečka Petra nebo letoviska Anaxos.

2.

Anassa vily

Vily Anassa stojí na samotě v mírném svahu v údolí pod benátskou pevností Molivos. Jsou situovány směrem k moři a k plážím Eftalou. Vily stojí v udržované zahradě, kde jsou také bazény. Na malou divokou pláž se dostanete asi za 10 minut. Nejbližší taverna je vzdálena cca 300 m a nejbližší obchod cca 1,5 km.

3.

Belvedere Aeolis od 17 390 Kč se všemi poplatky

Hotelový areál Belvedere Aeolis s tradiční atmosférou je tvořen několika budovami, situovanými ve svahu s krásnou zahradou s výhledem do okolí a na Egejské moře. Přírodní oblázková pláž je ve vzdálenosti cca 400 m od komplexu. Letovisko Molyvos je vzdáleno cca 1 km od hotelu a je dosažitelné pravidelným linkovým autobusem nebo hotelovým minibusem.

4.

Alkaios

Tento, v současnosti jeden z nejluxusnějších hotelů na ostrově Lesbos, je situován přímo u moře s vlastní 200 m dlouhou pláží. Hotel Alkaios se nachází 1,4 km od historického městečka Molyvos, 1,2 km od horkých pramenů v Eftalou a cca 4 km od městečka a přístavu Petra.

5.

Panselinos - studia

Hotel Panselinos (znamená úplněk) je pěkný hotelový resort, který je postaven na mírné vyvýšenině nedaleko oblázkových pláží Eftalou. Na první malou pláž se dostanete po silnici asi za 7 minut. Další atraktivní pláže této oblasti jsou u taverny Eftalou a pak dále za malými lázněmi Eftalou, kde si můžete najít soukromí. Do krásného starobylého města Molivos Vás zaveze až 5x denně hotelový autobus zdarma.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---