Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Paleokastritsa

Oblast
Typ střediska Klidné
Oblast Paleokastritsa s tur. střediskem Paleokastritsa leží na západním pobřeží Korfu. Jde o záliv s šesti výběžky, které se nazývají Agia Triada, Platakia, Alipa. Agia Spyridon, Agios Petros a Ampelakia. V moři blízko pláže je skála, která se nazývá Kolovri. Podle  báje se jedná o zkamenělou loď Odyssea, podle jiné verze se jedná o loď alžírského piráta, který se chystal vyloupit klášter. Klášter Paleokastritsas stojí na vrcholku skály plné zeleně. Za vesnicí Krini si můžete prohlédnout ruiny hradu Angelokastro.
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Paleokastritsa, budeme moc vděční za váš názor.

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od
Hotelový pokoj
17 990 Kč

Paleokastritsa

Paleokastritsa bývá nazývána nejkrásnější oblastí ostrova Korfu, jde o známé turistické středisko, kam každý rok přijíždí mnoho turistů. Jde také o cíl turistických výletů, autobusy zde sváží turisty z celého ostrova k návštěvě zdejšího kláštera, dále je vyvážejí do vesnice Lakones, kde z místa zvaného Bella Vista je nádherný pohled na celou oblast.  Za vesnicí Krini vede cesta k ruinám hradu Angelokastro.

Co ve středisku Paleokastritsa ?

Z přístavu v Paleokastritsi také vyjíždějí menší lodě k výletu kolem západního pobřeží Korfu, s návštěvou krásných pláží v okolí , které jsou přístupné pouze lodí, můžete si také prohlédnout oblast modrých lagun - tzv. mořské oko. Paleokastritsa je ideální místo k pobytu i k pouhé návštěvě, nabízí vše - koupání v čistých vodách, čisté pláže, vodní sporty, rybolov, bohatý noční život a spousty krámků a supermarketů, kde můžete nakoupit suvenýry. Pro klidnou včeři, při které můžete vychutnat některou z místních specialit se doporučeuje zkusit některou z taveren směrem do vnitrozemí, kam chodí i místní obyvatelé.

Pláže v Paleokastritsa

Pláže v Paleokastritsi jsou oblázkové. Hlavní pláž je poměrně živá, zejména v hlavní sezóně. Je plně vybavená a nabízí veškeré běžné možnosti vodních sportů i různé půjčovny šlapadel a další atrakce. V okolí Paleokastritsa jsou i menší vedlejší pláže, vesměs oblázkové, ale klidnější. Velkým zážitkem je potápění a šnorchlování, které vám umožní alespoň na chvíli proniknout do zdejšího podmořského života.

Video

Na tomto videu je vidět jak pláž v Paleokastritse, tak i nádherný pohled na celé středisko a záliv

Video

Kam na Korfu se jezdí ?

Na Korfu se z ČR nejčastěji jezdí do středisek Agios Georgios /jih/, Agios Georgios /sever/, Agios Gordis, Agios Ioannis Melitieon, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Stefanos, Acharavi, Almiros, Arillas, Barbati, BenitsesDassia, Ermones, Gialiskari, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Kommeno, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Roda a Sidari.

Tipy na hotel ve středisku Paleokastritsa

Odysseus hotel

Hotel Odysseus disponuje vstupní halou s recepcí, restaurací, bazeném se snack-barem, sluneční terasou (lehátka a slunečníky zdarma), TV místností, internetovým koutkem, Wi-Fi (zdarma).

1.

Arianna studia

Rodinná studia Arianna jsou umístěna v mírném svahu uprostřed zeleně vyhlášeného letoviska Paleokastritsa. Nejbližší pláž s křišťalovým mořem je cca 250 m, v okolí je možno najít další romantické pláže a zátoky. Studia Arianna jsou jako stvořená pro strávení klidné a romantické dovolené.

2.

Golden Fox studia

Studia Golden Fox leží na ostrově Korfu v kopcích nad střediskem Paleokastritsa, mají nádherný panoramatický výhled na moře a středisko Paleokastritsa s klášterem. S ohledem na polohu je v rámci ceny poskytnuto auto. Nejbližší pláž (písčito-oblázková) a centrum střediska jsou vzdáleny 5 km.

3.

Kalypso

Dům Kalypso leží v klidném prostředí ostrova Korfu, obklopen zahradou a přímo u oblázkové pláže. Vzdálenost od centra letoviska Paleokastritsa, kde najdete spoustu obchodů, taveren a restaurací, je cca 500 metrů. Tato vila stojí v mírném svahu a je přístupná po schodech, proto nedoporučujeme osobám s omezenou schopností pohybu. Možnost využití bazénu u vedlejšího hotelu.

4.

Akrotiri Beach

Hotel Akrotiri Beach  je situován v romantické poloze na skalním útesu nad mořem, který z jedné strany spadá skalnatými výstupy strmě do moře a na druhé straně leží vysoko nad hlavní písčitou pláží střediska.

5.

Paleo Art Nouveau

Hotel Paleo Art Nouveau se nachází v kopci nedaleko od pláže v letovisku Paleokastritsa, v jeho centru, 100 m od nejbližších barů a restaurací a 21 km od letiště. Na pláž se jde přes malou místní komunikaci a po schodech.

6.