Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Moraitika

Oblast
Typ letoviska Klidné
Oblast, kde se nachází dnešní letovisko Moraitika, je dle archeologů obydleno již od doby neolitu. Vědci dle nálezů usuzují, že v období 3 tisíce let před naším letopočtem byl celý ostrov dokonce velmi hustě osídlen. Název vesnice Moraitika vznikl pravděpodobně v 16. století ze jména tehdejších obyvatel, kteří přišli z Peloponéského polostrova a kterým se říkalo Moriové.
Na ostrov Korfu se dostanete nejlépe letadlem některé z evropských leteckých společností, případně trajektem. Letiště i přístav se nacházejí v hlavní městě ostrova (Korfu/Kerkyra). Odtud pak musíte pokračovat do Moraitiky automobilem či autobusem. Doprava autobusy s klimatizací je pravidelná a pohodlná. Jestliže ale dáváte přednost osobnímu automobilu a přijeli jste tedy trajektem, nebo jste si případně zajistili zápůjčku vozu v místní půjčovně, nebude velký problém letovisko najít. Silniční infrastruktura na Korfu není tolik spletitá a cesty jsou dobře značené. Rádi vám jistě poradí i v informačním centru či přímo v autopůjčovně.
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Moraitika, budeme moc vděční za váš názor.

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od
Hotelový pokoj
13 107 Kč
Hotelový pokoj
14 180 Kč
Hotelový pokoj
15 080 Kč
Hotelový pokoj
15 300 Kč Slevy
Hotelový pokoj
15 990 Kč Slevy

Středisko Moraitika

Moraitika, ležící na východním pobřeží ostrova Korfu, je sestričkou nedalekého letoviska Messonghi. Tato dvě letoviska, která od sebe dělí řeka Messonghi, jsou si v mnohém podobná, přinejmenším zvlněnou krajinou oplývající zelení olivových hájů a azurovým mořem, a přesto jsou odlišná. Především letovisko Moraitika je oproti Messonghi mnohem živější. Můžete zde užívat bujarého nočního veselí až do pozdních ranních hodin. Nicméně ve srovnání s jinými resorty, například Kávosem, nepatří k těm nejdivočejším.

Co ve středisku Moratika ?

V Moraitice naleznete nespočet příležitostí, jak si odpočinout od každodenního stereotypu. Jednou z nich je určitě lenošení na pláži. Její povrch v tomto oblíbeném letovisku je kombinací písku a oblázků. Voda má v období sezóny příjemnou teplotu a mořské dno se svažuje jen velmi pozvolna, takže koupání si užijí hlavně děti a méně zdatní plavci. Pro komfort všech jsou tu převlékárny a sprchy. Nebojte se ani vodních sportů. Pokud jste již v minulosti některou z takových aktivit vyzkoušeli, víte, jaké zážitky a zkušenosti tím můžete získat. V nabídce je například potápění, jízda na člunu či na vodních lyžích. Jestliže nejste milovníci vody, zkuste třeba závodní jízdu v motokáře.

V menu místních restaurací spatříte nejčastěji tradiční řecké speciality, ale vzhledem k tomu, že toto středisko, stejně jako většina letovisek na Korfu, je vyhledávaným cílem anglických turistů, tak si můžete nechat naservírovat i některý z pokrmů oblíbených právě Angličany. Nicméně můžete narazit i na pizzerii či rychlé občerstvení. Obsluha v pohostinských zařízeních je tu vždy příjemná, ochotná, a atmosféra, kterou tu denně připravuje pro své hosty, je okouzlující. Obchody v letovisku nabízejí vše potřebné – potraviny, nápoje, ale samozřejmě i oblečení a dárkové předměty, pokud se rozhodnete přivézt si domů nějakou milou upomínku na Korfu. Ve městě je k dispozici i směnárna, turistické informační centrum, kadeřnictví, zdravotní středisko, taxi služba a firmy nabízející k pronájmu automobily, motorky a jízdní kola.

Zábava

Noční život je v Moraitice opravdu bohatý. Množství barů, diskoték a klubů, které najdete ponejvíce na hlavní ulici, se postará o dostatek zábavy až do brzkého rána. Kdo ale dává přednost spíše duchovním záležitostem před hlasitou hudbou a nočním veselí, si také přijde na své. V místě je několik kostelů, které pořádají nejrůznější náboženské oslavy svátků a výročí.

Zajímavosti v okolí

Možností, kam z Moraitiky vyrazit na výlet, je mnoho. V samotném letovisku si můžete prohlédnout zbytky antických staveb nebo se zajít podívat k řece Messonghi a pozorovat místní rybáře při práci. Mnohem zajímavější je ale původní vesnička Ano Moraitika, která leží ve vyšší poloze nad letoviskem. Při stoupání k vesnici se můžete zastavit na obhlídku unikátního kláštera s pozoruhodnou zvonicí. Nahoře pak na vás čeká krásný výhled na moře a pobřeží. Samotná vesnice skrývá mnoho krásy řecké tradice v podobě malebných domků, úzkých uliček a starých obchůdků a taveren. Návštěva tohoto místa bude příjemnou změnou a odpočinkem od turistického ruchu. Do sousedícího letoviska Messonghi dojdete bez problémů pěšky. Zhruba 20 kilometrů směrem do vnitrozemí se nachází jezero Korrission, které je slané. Cestou k jezeru se můžete zastavit u zachovalých pozůstatků byzantského opevnění. Ve vzdálenějším okolí si pak užijí hlavně vášniví chodci, kteří mohou navštívit například rybářskou vesničku Boukari s příjemnými tavernami, nebo Nótos oplývající vinicemi a olivovníky.

Za vidění stojí i místo zvané Episkopiana, cca 5 km od Moraitiky. Autobusem se lze dostat i do okolních letovisek Kávos nebo Benitses, známými svým rušným nočním životem. Jestliže toužíte po celodenním výletu, pak vyjeďte do hlavního města ostrova Korfu (Korfu/Kerkyra), kde lze strávit hodiny příjemnými procházkami po místních památkách či v jedné z milých hospůdek s tradičními řeckými lahůdkami a dobrým vínem.

Kam na Korfu se jezdí ?

Na Korfu se z ČR nejčastěji jezdí do středisek Agios Georgios /jih/, Agios Georgios /sever/, Agios Gordis, Agios Ioannis Melitieon, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Stefanos, Acharavi, Almiros, Arillas, Barbati, BenitsesDassia, Ermones, Gialiskari, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Kommeno, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Roda a Sidari.

Tipy na hotel v letovisku Moraitika

Albatros

Hotel Albatros s příjemnou rodinnou atmosférou se nachází v letovisku Moraitika, které je známé svými tavernami, restauracemi, bary a kluby. Centrum je k dosažení za cca 5 minut chůze. Letovisko Moraitika je od známého střediska Messonghi odděleno řekou, přes kterou se dá přepravit po celý den loďkou (za poplatek cca 1€). Po silnici se dá dojít do Messonghi přes most. Autobusová zastávka je cca 200 od hotelu. Hotel doporučujeme pro méně náročnou klientelu.

1.

Alkionis PL

Hotel Alkionis je situován v živém letovisku na Korfu přímo u pobřežní komunikace. Disponuje vnitřní zahradou, ve které je situován i bazén. Hotel leží asi 300 m od písčité pláže s oblázky a pozvolným vstupem do vody. U pláže se nachází také hotel Albatros, ke kterému hotel Alkionis patří a klienti mohou využívat i jeho služeb. Hosté, kteří mají all inclusive, mají v hotelu Alkionis možnost konzumovat snídaně a večeře včetně nápojů, ostatní stravování se podává v hotelu Albatros. Hotel rozhodně uspokojí nejen všechny, kteří preferují aktivní dovolenou s nočním přímořským životem, ale i rodinám s dětmi.

2.

Green Island

Oblíbený dvoupatrový hotel Green Island je situován v klidnějším prostředí nedaleko centra střediska, které je vzdáleno cca 200 m.

3.

Telis

Hotel Telis se nachází v klidném prostředí přímo v zahradě, avšak jen kousek od centra a pláže (cca 50 m). V centru letoviska Moraitika naleznete restaurace, bary, taverny a diskotéky. Hlavní město Korfu, Kerkyra, je vzdáleno 22 km, pravidelné autobusové spojení, autobusová zastávka nedaleko od hotelu. V blízkosti supermarket (cca 100 m), cca 300 m lékárna, zastávka autobusu cca 250 m (spojení do Kavosu a Kerkyry).

4.

Sunmarotel Miramare Beach and Spa

Sunmarotel Miramare Beach and Spa je velmi příjemný a oblíbený komplex přímo u pláže, cca 400 m od centra letoviska Moraitika na ostrově Korfu.

5.

Anna Maria

Studia Anna Maria se nachází v letovisku Moraitika, cca 21 km od letiště a hlavního města Corfu, pouhých 200 m od živého centra s obchody, bary a tavernami a cca 300 m od dlouhé písečno-oblázkové pláže.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---