Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Barbati

Oblast
Typ letoviska Klidné
Letovisko Barbati nese jméno válečníka, chrabrého rytíře a místního správce Barbatise, který přišel na ostrov společně s benátskou armádou. Ve 14. století totiž řídila ostrov neschopná vláda místních aristokratů, která požádala Benátky o pomoc s ochranou území před mořskými piráty. Tento krok byl začátkem 400leté nadvlády Benátčanů nad ostrovem Korfu. Jeden z velitelů benátské armády – Barbatis – byl za své zásluhy pasován na rytíře a byla mu svěřena oblast dnešního Barbati, která převzala i jeho jméno. Dodnes na ostrově žije mnoho potomků benátských bojovníků, kteří však dnes místo válčení mírumilovně provozují místní bary a restaurace.
Barbati neleží daleko od hlavního města, kde se nachází přístav a letiště. Po silnici je to cca 30-45 minut. V hlavním městě Korfu (neboli Kerkyra) najdete hned několik možností, jak se dostat do letoviska Barbati. Jednou z nich je využití místních půjčoven automobilů nebo autobusová doprava s klimatizovanými dálkovými autobusy. Můžete se pak v klidu opřít do opěradla příjemné sedačky a obdivovat rozkošné řecké vesničky podél pobřeží. Pokud cestujete automobilem, ať už vlastním nebo zapůjčeným, nebude těžké Barbati najít, neboť na Korfu není příliš spletitý systém silnic a jsou dobře značeny, hlavně co se týče právě prázdninových letovisek.
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Barbati, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od
Hotelový pokoj
8 990 Kč
Hotelový pokoj
9 090 Kč

Středisko Barbati

V severovýchodní části Korfu se rozprostírá nejrozlehlejší pohoří ostrova se svou nejvyšší horou – Pantokratorem (906 m). Na jejím úpatí se rozprostírá klidné letovisko Barbati se svou malebnou přírodou, bujnou zelení a průzračným mořem. Pantokrator se tu majestátně tyčí do výšky a spolu s azurovým mořem vytváří okouzlující panorama. Svou poklidnou atmosférou láká toto středisko především rodiny s dětmi a páry, které hledají vytoužený odpočinek a pohodu, nicméně najde se tu něco skutečně pro každého.

Pláž u Barbati

Místní oblázková pláž, umístěná mimo centrum a silnice, nabízí krom již tradičního pronájmu lehátek a slunečníků i několik taveren, barů a obchodů. Mimo to je pláž pravidelně udržována a je plně vybavena pro naprostý komfort návštěvníků sprchami, toaletami a převlékárnami. Vstup do vody je pozvolný, a proto je vhodný i pro děti a neplavce. Vodní sporty jsou ve všech letoviscích již nepsaným standardem, takže i zde se najde spousta možností, jak rozproudit krev, například vodní lyžování, jízda na banánu nebo na zapůjčeném člunu. Vedle moře můžete využít i veřejných bazénů, které jsou součástí několika místních barů, takže se předpokládá, že zde zakoupíte alespoň něco malého na osvěžení.

Co v Barbati

Místní restaurace a taverny jsou rozmístěny u pláže a na hlavní ulici. Kromě dobrého jídla poskytuje většina z nich i nádherný výhled (někde dohlédnete dokonce až na pobřeží nedaleké Albánie) a příjemnou relaxaci. Kdo však přece jen zatouží v této oáze klidu po lákadlech rušného nočního života, nemusí sedět v hotelovém pokoji. I toto poklidné středisko skrývá místa, hlavně v centru, kde si zábavychtiví návštěvníci mohou přijít na své. A pokud jim ani místní podniky nebudou stačit, nedaleké městečko Ipsos, zvané „malé Las Vegas“, nabízí širokou škálu možností kulturního vyžití. V obchodech v centru Barbati a jeho okolí pak naleznete vše potřebné od potravin a nápojů přes upomínkové předměty z keramiky a dřeva.

Hezká místa v okolí

Pěší mohou v Barbati podniknout spoustu zajímavých a dobrodružných výletů po okolí. Barbati díky své poloze ve skalnaté oblasti nabízí mnoho horských a lesních cest, kde lze spatřit místní zvířenu a rostlinstvo. Cestou můžete objevit i několik starých řeckých vesniček, které rozhodně stojí za vidění. Místní raritou je ale ruina kostela svatého Nikolase z antického období, který se nachází přímo na pláži. Na lodičce se pak můžete vydat na objevnou cestu do nedaleké zátoky městečka Nissaki, kam se ale lze dopravit i po silnici. Hlavní město Corfu je vzdálené od Barbati asi 20 kilometrů, takže je ideálním místem pro odpolední výlet. Najdete tam spoustu historických památek, kultury a zábavy, obchodů, restauračních a sportovních zařízení i relaxace. Za návštěvu dozajista stojí i sousední středisko Ipsos, vzdálené asi 20 minut chůze od Barbati, nicméně lze se tam dostat i lodí, autobusem či pronajatým autem nebo motorkou.

Video z Barbati:

Jedno malé video, které ukazuju, jak to v Barbati opravdu vypadá.

Video

Kam na Korfu se jezdí ?

Na Korfu se z ČR nejčastěji jezdí do středisek Agios Georgios /jih/, Agios Georgios /sever/, Agios Gordis, Agios Ioannis Melitieon, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Agios Stefanos, Acharavi, Almiros, Arillas, Barbati, BenitsesDassia, Ermones, Gialiskari, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Kommeno, Liapades, Messonghi, Moraitika, Nissaki, Paleokastritsa, Roda a Sidari.

Tipy na hotel v letovisku Barbati

Nautilus od 8 990 Kč se všemi poplatky

Hotel Nautilus skládající se z několika budov se nachází na klidném místě ostrova Korfu ve svahu s nádherným výhledem na moře ve vzdálenosti cca 1 km od střediska Barbati.

1.

Servos od 9 090 Kč se všemi poplatky

Velmi oblíbené apartmány Servos se nacházejí na severovýchodním pobřeží Korfu, nad jednou z nejkrásnějších pláží východního pobřeží - Barbati. Leží v kopci asi 300m nad oblázkovou pláží s křišťálovou vodou, ke které se dostanete přes místní pobřežní komunikaci. Hned vedle apartmánů je minimarket a v okolí můžete navštívit pár obchůdků nebo některou z místních taveren. Městečko Ipsos s jeho bohatým nočním životem je vzdáleno asi 3,5 km a dostanete se tam místní autobusovou linkou. Objekt má vynikající polohu v klidné části na hornatém svahu otočeném směrem k moři a je vhodný pro strávení příjemné, klidné a romantické dovolené. Apartmány nedoporučujeme klientům s pohybovými problémy.

2.

Evgenia studia

Tento dvoupodlažní studiový dům Evgenia se nachází v krásné zahradě v blízkosti hotelového komplexu Pantokrator. Studia Evgenia jsou vyhledávána pro svou pohodovou atmosféru a nezapomenutelný výhled na moře a okolí.

3.

Pantokrator

Dnes u nás již známý, velmi žádaný, oblíbený a nově zrekonstruovaný hotelový areál Pantokrator, postavený v tradičním řeckém stylu, se nachází nedaleko centra malebné vesničky Barbati. Areál Pantokrator je tvořen řadami domečků (přízemí, 1. patro) ve svahu nad sebou. Z celého prostranství areálu se naskýtá jedinečný výhled na moře, pláže a okolní pohoří. V centru letoviska najdete několik restaurací, kaváren, taveren, obchodů se suvenýry, marketů aj., nejbližší supermarket je přímo pod hotelem. Na hlavní silnici je zastávka městského autobusu, kterým můžete pohodlně cestovat do hlavního města Korfu (jízdné cca 1,80€/cesta).

4.

Barbati Beach

Studia a apartmány Barbati Beach nabízejí hezké ubytování v zeleni a příjemné prostředí pro strávení romantické dovolené. Naleznete zde různé druhy ubytování, kdy si určitě každý vybere dle své vlastní potřeby. Doporučujeme pro klidnou a romantickou dovolenou uprostřed krásné přírody.

5.

Pantokrator apartmány

Apartmány Pantokrator jsou postaveny v tradičním ostrovním stylu ve svahu na úpatí hory Pantokrator. Od vyhlášeného hotelu Pantokrator jsou vzdáleny cca 200m, kde lze využívat některé jeho služby. Hned vedle apartmánů je i menší supermarket. Tento apartmánový dům patří mezi velice oblíbené, a to především pro svůj nezapomenutelný panoramatický výhled.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---