Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Řecké Velikonoce

Poznávací zájezd Řecké Velikonoce s trasou ČR - Korfu - Olympská riviéra - Skopelos - Paralia seznámí klienty nejen s oslavami Velikonočních svátků v Řecku, ale také se zajímavostmi ostrova Korfu, Skopelos a Olympské riviéry.

Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Řecké Velikonoce , budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Program poznávacího zájezdu Řecké Velikonoce:

1.den

Odjezd autokarem v brzkých ranních hodinách z ČR do Benátek, nalodění na trajekt plující na ostrov Korfu.

2.den

Plavba lodí, odpoledne příjezd na ostrov. Návštěva poloostrova Kanoni s možností návštěvy Myššího ostrova, prohlídka paláce císařovny Sisi – Achillionu. V podvečer ubytování, večeře.

3.den

Snídaně, přejezd do přístavního města Kerkyra, kde se zúčastníme vyhlášených Velikonočních oslav  .

Na Bílou sobotu se na Korfu dodržuje zvláštní tradice, kdy v 11 hodin dopoledne začínají lidé vyhazovat z oken keramické nádoby naplněné vodou. Slaví tak první vzkříšení Ježíše. Tento podivuhodný zvyk má snad vyjádřit rozhořčení lidí nad Jidášovou zradou, či je symbolicky očistit od hříchů, které jsou vyhozeny spolu s vodou ve džbánech. Zástupy lidí přihlížejí padajícím nádobám, jiní se krčí pod parapety domů či na volném prostranství, aby jim nějaká nádoba nedopadla na hlavu. Ulice jsou plné střepů, jejichž úlomky si někteří schovávají pro štěstí po celý rok. V oknech jsou vyvěšeny slavnostní tmavofialové prapory se zlatým zdobením. Hned poté městem procházejí dechové kapely hrající veselou melodii.

Po skončení oslav, přejedeme místním trajektem do Igumenitse a po magistrále Egnatia se vydáme na Olympskou riviéru, ubytování 

4.den

Půst je u konce a to je třeba řádně oslavit.

Proto i my ochutnáme grilovaná jehňátka nebo kozičky a budete mít možnost zkusit výbornou velikonoční polévku z beránčích vnitřností. A samozřejmě to vše zapijeme pryskyřičným vínem – retsina

5. den

Snídaně, celodenní výlet do staromakedonského města Dionu – pokladnice makedonských králů, do podhorského městečka Litochoro, s procházkou překrásnou soutěskou k „místním vodopádům“ a návštěva skanzenu vesničky Palias Pandeleimonas, ležící v pohoří bájného Olympu, nad křižáckou pevností Platamonas. Při cestě zpět, návštěva magnetické hory Livifra s přírodní anomálií, kde prý - teče voda do kopce, večeře.

6.den

Snídaně, v ranních hodinách odjezd do Volosu a odtud trajektem na ostrov Skopelos,  ubytování, večeře.

7.den

Okruh ostrovem po stopách MAMMA MIA, koupání na překrásných plážích, večeře.

8.den

Okruh ostrovem po stopách MAMMA MIA, koupání na překrásných plážích, večeře.

9.den

V ranních hodinách odjezd z ostrova na pevninu a dále do oblasti Klášterů Meteora, prohlídka klášterů vystavěných na vrcholcích bizardních skal, a odjezd zpět do Paralie ubytování, večeře.

10.den

Snídaně, odjezd do ČR.

11.den

Příjezd do ČR

Cena zahrnuje: doprava autobusem a lodí a trajekty, ubytování, 5 x snídaně, 6 x večeře, velikonoční hostina, výlety dle programu, česky mluvící průvodce.

Parametry

Typ ubytování nevyplněno
Vzdálenost od pláže nevyplněno
Vzdálenost od letoviska nevyplněno
--- • --- • ---
---
Upozornění — Veškeré fotografie a popisy tohoto ubytování a stravování a služeb k zájezdu jsou převzaty z popisů pořádajících cestovních kanceláří, které mají nebo měly toto ubytování v nabídce. Popisy mají pouze informační charakter, rozsah služeb a stravování se může lišit v závislosti na pořádající CK nebo termínu zájezdu. Vždy je rozhodující a závazné až to, co je zapsáno v cestovní smlouvě.