Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Kounopetra

Oblast
Typ střediska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Kounopetra, budeme moc vděční za váš názor.

Kounopetra

Malá rybářská vesnice, nebo spíše jen osada Kounopetra se nachází na jižním pobřeží ostrova Kefalonie, přesněji na nejjižnějším bodu poloostrova Paliki, asi 9 km od města Lixouri. V poklidné vesničce naleznete malý rybářský přístav, několik taveren a upomínku na přírodní úkaz, kterým byla pohybující se skála. Jde o jev, při kterém se v pravidelných časových intervalech pohyboval kus zdejší skály, nicméně od zemětřesení v roce 1953, se kámen již nepohnul. Dodnes je místo, které oplývalo tímto jevem označeno. V Kounopetře a v přilehlém okolí naleznete romantické a i díky nevšednímu červenému zbarvení zajímavé písečné pláže, z nichž na mnoha je k dispozici plážový servis s lehátky, slunečníky, sprchami a občerstvením. Za zmíňku stojí pláž Akrotiri, Agis Nikolaos, Vatsa, Xi a pláž Mega Lakos.

Střediska na ostrově Kefalonia

Na ostrov Kefalonia se z ČR jezdí hlavně do středisek Agia Efimia, Argostoli, Assos, Fiskardo, Kipourion, Kounopetra, Lassi, Lepeda - osada, Lixouri, Poros, Sami, Skala, Svoronata, Xi - osada a Zola

Tipy na hotel ve středisku Kounopetra

Ionian Sea

Příjemný a oblíbený hotelový komplex s rodinnou atmosférou leží cca 350 m od písečné pláže. Pro návštěvu města Lixouri, kde můžete strávit volný čas nákupy v místních obchůdcích či posezením v místních tavernách, mohou hosté využít hotelový autobus.

1.

Vitoratos

Hezká malá vilka obklopená zahradou ve velmi klidné oblasti letoviska Kounopetra, 400m od dlouhé úzké písečné pláže. Nejbližší restaurace se nachází 400 m od studií, centrum Lixouri je vzdáleno 7 km, najdete zde množství obchodů, restaurací a taveren. Letiště je vzdáleno 45 km.

2.