Obnovení zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Sounion

Oblast
Typ střediska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Sounion, budeme moc vděční za váš názor.

Sounion

V nejzazším jižním cípu poloostrova Attika se nachází mys Sounion a také obec totožného jména, která díky svým turistickým atrakcím láká denně návštěvníky z celého světa.

Co v Sounion

Na samotném skalnatém mysu se totiž do doslova nebeských výšin tyčí jedna z  nejvýznamnějších řeckých památek, totiž Poseidonův chrám. Ten pochází z 5. století před naším letopočtem, což je přeci jen úctyhodná doba. Přes své stáří je tato stavba velmi pěkně zachována, a je proto častým cílem zvídavých turistů s fotoaparáty. Na chrámových sloupech se dodnes nacházejí nápisy staré stovky let, jež tu zanechaly mnohé národy, které sem zavály nejrůznější dějinné události. Údajně sem vyryl své jméno i romantický básník George Gordon Byron. V nedalekém krámku se suvenýry si můžete zakoupit nějakou drobnou památku na tento výlet a občerstvit se v restauraci. V blízkosti se nachází ještě jeden pozůstatek chrámu, a to Athénina, který je však často opomíjen.

Pláže u Sounion

V oblasti najdeme několik pěkných pláží. Při pobřeží jsou umístěny taverny, kavárny, hotely a další menší ubytovací zařízení. I když na pláži není písek, ale spíše hrubší kamínky a oblázky, nic to nemění na malebnosti místa. Velmi příjemná je třeba projížďka na loďkách. V okolí se porozhlédněte po některých dalších zákoutích a zátokách, které skýtají klid a soukromí.

Další střediska z oblasti Attika

České CK jezdí z oblasti Attika hlavně do středisek Anavissos, Athény, Lagonissi a Sounion

Tipy na hotel ve středisku Sounion

Grecotel Cape Sounio

Hotel Cape Sounio má naprosto unikátní polohu jihovýchodně od Athén, s výhledem na skalnatý výběžek poloostrova Attika s krásnou přírodní scenérií a bělostnými sloupy mramorového Poseidonova chrámu z 5.stol. př.n.l. Vedle Národního parku Sounio, jednoho z mála míst v kraji Attika, které je stále zelené, byl v zálivu na rozloze 10 000 m2 vybudován krásný areál.

1.